Partnerstwo Dorzecza Słupi _v

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home AKTUALNOŚCI
Aktualności

Popup


{simplepopup name="popupnumer1"}
{/simplepopup}

 

Fundacja PDS zaprasza na Forum Liderów Zmiany

 

 

Partnerstwo Dorzecze Słupi

serdecznie zaprasza przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych oraz podmiotów gospodarczych

na Lokalne Forum Liderów Zmiany

Termin: 11 kwietnia (sobota) 2015 r., godz. 10.00

Miejsce: Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu (ul. Szkolna 4, Tuchomie)

 

Na Forum zostaną zaprezentowane wyniki uspołecznionej diagnozy obszaru Partnerstwa Dorzecze Słupi przygotowane przez uczestników cyklu warsztatów „Liderzy Zmiany”, które zostaną wykorzystane do przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi na lata 2016-2022.

 

Moderatorami Forum będą: dr Agnieszka Rosińska i dr Ryszard Zarudzki

W programie:

 • godz. 10.00 – 11.30 – Prezentacja diagnozy obszaru LGD Partnerstwo Dorzecze Słupi opracowanej przez Liderów Zmiany  –  prezentacja wniosków i rekomendacji dla obszaru realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju  w nowym okresie programowania na lata 2016 -2022
 • godz. 11.30 – 12.00 – serwis kawowy
 • godz. 12.00 – 12.45 – Prezentacja wyników badań dotyczących stanu kapitału społecznego na obszarze realizacji LSR w okresie 2009 – 2015 – Wojciech Knieć i Wojciech Goszczyński, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – wnioski i rekomendacje na nowy okres programowania
 • godz. 12.45 – 13.30 – Przygotowanie do wyborów delegatów LGD Partnerstwo Dorzecze Słupi – wypracowanie sylwetki delegata
 • godz. 13.30 – lunch
 • godz. 14.00 – 15.00 – Kawiarenki dyskusyjne – część warsztatowa, rekomendacje uczestników dotyczące kierunków rozwoju obszaru i zasad działania LGD Partnerstwo Dorzecze Słupi w nowym okresie programowania.

 

Prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w Forum drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefoniczną nr tel.: 59 813 22 00.

 

 

Przekaż nam 1% a pieniądze trafią do wskazanej przez Ciebie organizacji w Twojej okolicy

Trwa właśnie kolejny okres rozliczeniowy, więc przypominamy, że w ramach składanego corocznie PITa możemy przeznaczyć swój 1% podatku na dowolny, wybrany przez siebie cel. Podobnie jak w latach ubiegłych zachęcamy, by wspomóc organizacje działające w Waszej okolicy dzięki Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi, posiadającej status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Krok po kroku przez ten proces poprowadzi Was zamieszczona tutaj ulotka.

Zachęcamy także do obejrzenia krótkiego filmiku prezentującego Uczniowski Klub Sportowy z Dębnicy Kaszubskiej, który skorzystał z takiej pomocy. Zobaczcie na co przeznaczyli zebrane w ten sposób środki finansowe.

Więcej…
 

Liderzy Zmiany

Zarząd Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi zaprasza liderów lokalnych do współpracy

w charakterze Liderów Zmiany

Liderzy Zmiany to osoby, których poszukujemy – czyli liderzy lokalni, zaangażowani w pracę społeczną, którzy znają środowisko w którym działają, posiadają sieć kontaktów i dobrze orientują się jakie są potrzeby mieszkańców. Liderzy Zmiany to osoby, które chcą współpracować z Partnerstwem Dorzecze Słupi we wprowadzaniu pozytywnych zmian i poświęcą swój czas na aktywizację i animowanie społeczności lokalnych.

 

Udział w projekcie może być:

 • możliwością zdobycia nowych doświadczeń,
 • sposobem na bliższe poznanie ciekawych, zaangażowanych osób,
 • ciekawą przygodą,
 • okazją do poznania i przećwiczenia praktycznych metod diagnozowania swojego środowiska i pracy na jego  rzecz.

 

Więcej…
 

Przypominamy o konieczności składania ankiet monitorujących dla odnowy wsi oraz małych projektów

Szanowni Państwo,
Przypominamy, że zgodnie z umową przyznania pomocy, Beneficjent zobowiązuje się złożyć do siedziby Samorządu Województwa, w którym została zawarta umowa, wypełniony formularz ankiety monitorującej, której aktualny wzór jest dostępny na stronie internetowej Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego – aktualności:
1) w terminie do 31 stycznia drugiego roku kalendarzowego liczonego od roku otrzymania płatności ostatecznej (dotyczy osób fizycznych);
2) w terminie do 30 dni roboczych po zakończeniu roku obrotowego następującego po roku obrotowym, w którym otrzymana została płatność ostateczna (dotyczy osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej).

Dodatkowe informacje na temat wyliczania terminów złożenia ankiet oraz wypełniania ww. dokumentów znajdziecie Państwo w Instrukcji do ankiety.

 

Mobilne wersje gry "Partnerstwo w Dorzeczu Słupi"

Miło nam poinformować, że już każdy zainteresowany może zagrać w grę "Partnerstwo w Dorzeczu Słupi", zarówno ściągając ją na własne urządzenie np. komputer, jak i grając online.

Grać można także na facebook'u. Na razie prezentujemy grę na facebooka, w którą może grać jedna osoba, ale wkrótce będziecie mogli zagrać także ze znajomymi.

Link do gry online:

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.todesign.pds

Link do gry na facebook'u:

https://apps.facebook.com/partnerstwoslupi/


Gra do ściągnięcia

 

Zielona firma - szkolenia i doradztwo z zakresu rozwiązań proekologicznych

WSB, wychodząc na przeciw wymogom Unii Europejskiej, realizuje projekty, które pozwolą ograniczyć straty wynikające z nieprzestrzegania przepisów. Brak wiedzy MMŚP z zakresu środowiska nie pozwala wykorzystać szans, jakie daje prowadzenie eko firmy.

Celem projektu jest przygotowanie MMŚP do wdrażania rozwiązań proekologicznych, oraz zwiększenie wiedzy i umiejętności pracowników w zakresie działań proekologicznych.

W ramach projektu, zupełnie bezpłatnie oferujmy kompleksowe wsparcie dla MMŚPw zakresie wdrażania rozwiązań proekologicznych.

Projekt skierowany jest do 220 MMŚP i ich 264 pracowników w wieku powyżej 18 lat z wykształceniem podstawowym, zawodowym, średnim lub wyższym.

Projekt realizowany jest w trzech etapach:

1. Analiza potrzeb MMŚP

2. Szkolenia

3 . Doradztwo

Więcej…
 

Gra edukacyjna – planszowa i mobilna – „Partnerstwo w Dorzeczu Słupi” – niestandardowa promocja

Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi po raz kolejny odeszła od utartych schematów promocji obszaru i idąc za ciosem i sukcesem wydanego w mijającym roku komiksu „Wakacje w raju” przygotowała kolejną ciekawą rzecz dla miłośników regionu i turystów – tym razem jest to gra edukacyjna w wersji tradycyjnej, czyli planszowej oraz w wersji elektronicznej, mobilnej (system Android, Facebook oraz iOS) prezentująca walory kulturowe i przyrodnicze obszaru LGR Pojezierze Bytowskie.

 

 

Więcej…
 

Urząd Marszałkowski zamknięty 24.12.2014 r.!

Szanowni Państwo, prosimy o uwzględnienie w swoich planach i terminach składania dokumentacji (szczególnie wniosków o płatność składanych do 25-ego grudnia), iż Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego dnia 24.12.2014 r. będzie NIECZYNNY.

 

 

Wyniki konkursu „Pochwal się projektem”

W listopadzie zakończyła konkurs „Pochwal się projektem”, w którym beneficjenci projektów finansowanych przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi zgłaszali swoje materiały – prezentacje, filmy i zdjęcia - dotyczące realizowanych projektów.

Mikołajkowa Wioska LEADERa była okazją do ogłoszenia wyników. Oto nagrody jakie przyznaliśmy:

Wyniki w kategorii „Miejsce”:

Więcej…
 

Zaproszenie na szkolenie: ZASADY REALIZACJI ORAZ ROZLICZANIA „MAŁYCH PROJEKTÓW”

Celem szkolenia jest pomoc realizatorom „Małych projektów” w prawidłowym wypełnieniu wszelkich zobowiązań wynikających z zawartej umowy o dofinansowanie, zasad rozliczania i sprawozdawczości.

Kto może być uczestnikiem szkolenia?

Do udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkich projektodawców w ramach działania „Małe projekty”, którzy zawarli umowy o dofinansowanie lub oczekują na ich zawarcie.

 

Więcej…
 


Strona 2 z 37