Partnerstwo Dorzecza Słupi _v

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home AKTUALNOŚCI
Aktualności

Aktywna niedziela z VII Biegiem Ulicznym "Tuchomska Pętla"

Już w tę niedzielę (03.08.2014 r. godz. 16:00) w Tuchomiu odbędzie się już siódma edycja Biegu Ulicznego Tuchomska Pętla. Impreza ta współfinansowana jest z budżetu Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi przeznaczonego na Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w ramach tzw. Małych projektów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzaniu. Szczegóły dotyczące imprezy -> Kalendarz wydarzeń Gminy Tuchomie

 

"Kuchnia Dorzecza Słupi" - OSTATNI DZIEŃ ZGŁOSZEŃ!

Zapraszamy mieszkańców Partnerstwa Dorzecze Słupi (Borzytuchom, Bytów, Cewice, Czarna Dąbrówka, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kępice, Kołczygłowy, Kobylnica, Parchowo, Postomino, Potęgowo, Sławno, Słupsk, Smołdzino, Studzienice, Tuchomie, Ustka) do udziału w Konkursie kulinarnym „Kuchnia Dorzecza Słupi”, który odbędzie się dn. 09 sierpnia 2014 r. /sobota/ na dziedzińcu bytowskiego zamku o godz. 15.00. Ogłoszony konkurs obejmuje dwie kategorie konkursowe: potrawa oraz nalewka.

Konkurs odbędzie się podczas VIII Jarmarku Pomorskiego organizowanego przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi oraz Bytowskie Centrum Kultury w Bytowie.

Celem konkursu jest promocja kuchni regionalnej i tradycyjnej z terenu Dorzecza Słupi. Dla uczestników konkursu zapewniamy miejsce do zaprezentowania potrawy i/lub nalewki. Zgłaszane potrawy/nalewki powinny być gotowe do spożycia.

Każda potrawa lub nalewka zostanie oceniona przez Jury w następujących kategoriach:

  • smak potrawy/nalewki
  • wygląd potrawy/nalewki
  • związek z lokalnymi tradycjami Dorzecza Słupi
  • oryginalność
  • nazwa.

 

Laureaci konkursu w kategorii potrawa oraz nalewka, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów otrzymają nagrody rzeczowe: sprzęt AGD, RTV, komputerowy lub turystyczny. Organizatorzy przewidują również nagrody - wyróżnienia dla wszystkich uczestników konkursu. Pula nagród wynosi 4.000,00 zł.

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania

 

Zgłoszenia winny być przesyłane na adres organizatora konkursu do 28 lipca br.:

Bytowskie Centrum Kultury

ul. Zamkowa 2, 77-100 Bytów

e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel.: 59 822 55 12, 59 81 32 201 lub tel./fax 59 822 25 44, 59 81 32 200

 

Weź udział w konkursach Gminnego Centrum Kultury w Cewicach

Gminne Centrum Kultury w Cewicach zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym "Leśne rarytasy - koszyk na leśną polanę" oraz konkursie fotograficznym "Tropem przyrody - czyli mieszkańcy okolicznych lasów".

Konkursy odbywają się w ramach realizacji projektu pt. "Cewickie lasy - relaks i leśne rarytasy - integracja społeczności Partnerstwa Dorzecze Słupi poprzez organizację trzeciego festynu rodzinnego", który został dofinansowany z budżetu Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas festynu rodzinnego pt. "Cewickie lasy - relaks i leśne rarytasy", który odbędzie się 17 sierpnia w Cewicach.

Termin nadsyłania zgłoszeń na oba konkursy mija 8 sierpnia 2014 r.

Informacje uzyskać można również w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach. Osobą wyznaczoną jest Pani Katarzyna Mielewczyk, tel. 59 86 11 490, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dowiedz się więcej o konkursach z REGULAMINÓW:

 

Wykorzystaj swoją kreatywność i nadaj nazwę naszej grze!

Wykaż się kreatywnością i wymyśl nazwę dla edukacyjnej gry - planszowej i elektronicznej - tworzonej przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi!

Rusza konkurs na nazwę edukacyjnej gry – której nazwę możesz wymyślić Ty!

Termin konkursu: 16.07.2014 – 1.08.2014 r.

Więcej…
 

Dodatkowe środki dla BCK z PDS

8 lipca Bytowskie Centrum Kultury podpisało w Gdańsku umowę przyznania dofinansowania na projekt z zakresu małych projektów Leader w ramach PROW 2007 – 2013 pn. Zakup wyposażenia dla grupy Teatr Zamkowa 2. Całkowita wartość projektu wynosi 23.885,78 zł, a kwota dofinansowania 15.535,46 zł. W ramach projektu zostanie zakupy specjalistyczny sprzęt oświetleniowy teatralny i elementy nagłośnienia oraz zostanie stworzony i oznakowany szlak kulturowy na bazie obiektów/miejsc, w których działają grupy teatralne lub odbywają się niecodzinne inicjatywy teatralno-artystyczne. Szlak teatralny będzie obejmował: Tuchomie, Bytów, Jasień i Czarną Dąbrówkę.

Więcej…
 

Kaszubski Triathlon

 

 

Pierwsza wersja zaktualizowanych dokumentów rowerowych – I konsultacje elektroniczne

W związku z aktualizacją dokumentacji rowerowej poniżej przedstawiamy aktualizowane dokumenty z naniesionymi poprawkami – uwagami Państwa po pierwszym spotkaniu konsultacyjnym w Słupsku, dostosowaniem dokumentów do obowiązującego stanu prawnego oraz z częściową korektą przebiegu szlaku Ustka – Słupsk – Bytów – Sominy.

Zachęcamy Państwa do przejrzenia dokumentów i przesyłaniu swoich uwag. Uwagi należy przesyłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , do dnia 25 lipca br.

Więcej…
 

Konkurs kulinarny 2014

Zapraszamy mieszkańców Partnerstwa Dorzecze Słupi (Borzytuchom, Bytów, Cewice, Czarna Dąbrówka, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kępice, Kołczygłowy, Kobylnica, Parchowo, Postomino, Potęgowo, Sławno, Słupsk, Smołdzino, Studzienice, Tuchomie, Ustka) do udziału w Konkursie kulinarnym „Kuchnia Dorzecza Słupi”, który odbędzie się dn. 09 sierpnia 2014 r. /sobota/ na dziedzińcu bytowskiego zamku o godz. 15.00. Ogłoszony konkurs obejmuje dwie kategorie konkursowe: potrawa oraz nalewka.

Więcej…
 

Szkolenie z zasad realizacji oraz rozliczania „Małych projektów”

Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi zaprasza na szkolenie:

ZASADY REALIZACJI ORAZ ROZLICZANIA „MAŁYCH PROJEKTÓW”

 

Termin szkolenia: 1 sierpnia 2014 - (od 8.00 do 16.50)

Zakres szkolenia: Zasady realizacji oraz rozliczania „Małych projektów”

Miejsce szkolenia: Centrum Międzynarodowych Spotkań, ul. Szkolna 4, 77-133 Tuchomie

Szczegóły oraz zakres szkolenia tutaj

 

Rowerowo na Bornholmie, czyli relacja z wyjazdu studyjnego na Bornholm

Na początku czerwca – od piątego do ósmego - reprezentacja Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi odwiedziła duńską wyspę Bornholm w ramach wyjazdu studyjnego. Celem wyjazdu było poznanie rozwiązań rowerowych, tej słynącej z turystyki rowerowej wyspy, która posiada ponad 230 km. tras rowerowych - co przy powierzchni tej niewielkiej wyspy robi wrażenie. Wyspa nazywana jest wręcz rajem dla rowerzystów, gdzie praktycznie wszędzie można dojechać rowerem.

Uczestnicy wyjazdu „na własnej skórze”, tzn. z perspektywy rowerzysty, mieli okazję przekonać się, że wysoki standard dróg asfaltowych na Bornholmie wiąże się nie tylko z brakiem w nich dziur, ale także z ich równością. Może nie wydaje się to niczym nadzwyczajnym, ale doświadczenia związane z realizacją ścieżek rowerowych na naszym obszarze, czy w jego bezpośrednim sąsiedztwie pokazują, że niekoniecznie jest to u nas standardem.

Nie bez znaczenia pozostaje na Bornholmie także jakość oznakowania szlaków rowerowych, które – jak orzekli uczestnicy wyjazdu – umożliwia poruszanie się po szlakach rowerowych nawet bez posiadania mapy. Odpowiednie znaki ustawione zwłaszcza na rozdrożach pozwalają rowerzyście odnaleźć się w każdym miejscu i skutecznie zapobiegają dezorientacji rowerzysty w terenie, czy wręcz w jego zgubieniu.

 

Więcej…
 

Wpływ nowelizacji rozporządzenia dot. "Wdrażania lsr" na projekty złożone w Fundacji PDS

 

Informujemy, iż w związku ze zmianą rozporządzenia “Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, określającego warunki przyznawania pomocy operacjom w ramach działań Programu Leader, korzystnej zmianie ulegną zasady realizacji projektów przez Wnioskodawców składających projekty do Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi. Zgodnie z nowelizacją z dnia 2 lipca 2014 r. pojawiła się możliwość przedłużenia terminu zakończenia operacji, a tym samym złożenia wniosku o płatność do dnia 31 marca 2015 r. (dotychczas termin ten określało się na 31 grudnia 2014 r.) Możliwość taką dopuszcza się jedynie po zakontraktowaniu operacji poprzez złożenie pisemnego wniosku o aneks do umowy na jej realizację, zatem Wnioskodawcy składający projekty w aktualnie trwających naborach powinni w formularzach podać termin realizacji operacji do 31 grudnia 2014 r.

Należy jednak mieć na uwadze, iż aneksowanie terminu składania wniosku o płatność łączy się z wydłużonym okresem oczekiwania na refundację środków, nawet o kilka miesięcy. Zwracamy się zatem z prośbą o rozważne korzystanie z takiego rozwiązania, jedynie kiedy wymaga tego sytuacja i jest to konieczne dla prawidłowej realizacji operacji.

 

 

Do pobrania:

Tekst jednolity rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (po nowelizacji z dnia 2 lipca 2014 r.)

 


Strona 2 z 34