Partnerstwo Dorzecza Słupi _v

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home AKTUALNOŚCI
Aktualności

Przygotowanie do tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 - warsztaty

ZAPROSZENIE

do udziału w warsztatach organizowanych przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi

związanych z przygotowaniami do tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020

W programie warsztatów:

 • Analiza szans i zagrożeń rozwojowych dla obszaru LGD Partnerstwo Dorzecze Słupi
 • Analiza wskaźników rozwoju obszarów wiejskich należących do Partnerstwa
 • Określenie atutów, słabości, problemów i potrzeb mieszkańców Partnerstwa
 • Wypracowanie rekomendacji w zakresie kierunków rozwojowych obszaru PDS

Więcej…
 

Otwarcie Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku

 

 

IX Pomorskie Święto Produktu Tradycyjnego

Marszałek Województwa Pomorskiego uprzejmie informujemy, że po raz kolejny przy katedrze Oliwskiej w Gdańsku w dniu 24 maja 2015 br. odbędzie się  IX Święto Produktu Tradycyjnego

Poprzednie edycje Święta spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego Regionu i lokalnych mediów. Podczas  Święta  ma miejsce degustacja i sprzedaż tradycyjnych produktów oraz lokalnej żywności. Dla mieszkańców Trójmiasta, którzy nie mają na co dzień styczności z wiejską żywnością będzie to okazja do zakupu specjałów z pomorskich wsi. Obecnie na Liście Produktów Tradycyjnych Województwa Pomorskiego znajdują się 160 produkty spożywcze, które chcemy zaprezentować mieszkańcom Gdańska i turystom. W tym dniu warto także zaprezentować wyroby twórców ludowych, które są niewątpliwym uzupełnieniem dla oferty kulinarnej.

W związku z powyższym zapraszamy rękodzielników do udziału w IX Święcie Produktu Tradycyjnego w charakterze wystawców. Do dyspozycji będą stragany drewniane, zadaszonych o wymiarach podstawy 1,6 m x 0,6 m. Organizator ze względu na ograniczoną infrastrukturę dokona wyboru wystawców na podstawie zgłoszeń z uwzględnieniem zróżnicowania wytwarzanego produktu oraz miejsca jego pochodzenia.

Zgłoszenie udziału w formie pisemnej deklaracji należy przesłać mailem na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faxem na 58- 32 68 66358- 32 68 663 w nieprzekraczalnym terminie do 06 maja 2015 roku.

 

 

Zaproszenie na wydarzenie podsumowujące wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Dorzecza Słupi

Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi  wraz z bohaterami komiksu „Wakacje w Raju” zapraszają na wydarzenie podsumowujące wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Dorzecza Słupi połączone z premierą najnowszego filmu.

Tym razem zobaczycie krótki film, w którym zaprezentowaliśmy 19 spośród prawie 400 projektów powstałych dzięki działalności Partnerstwa Dorzecze Słupi.

W programie przewidziano:

 • spotkanie z reżyserem filmu
 • występy artystyczne
 • przedstawienie nowych możliwości pozyskania środków unijnych
 • regionalny poczęstunek

Czekamy na Państwa 24 kwietnia br. o godzinie 12.00 w Kinie Albatros w Bytowie.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w tym wydarzeniu, ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Na zgłoszenia czekamy do dnia 21 kwietnia br. Zgłoszeń można dokonać mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod numerem telefonu: 59 813220059 8132200

Więcej…
 

Popup


{simplepopup name="popupnumer1"}
{/simplepopup}

 

Fundacja PDS zaprasza na Forum Liderów Zmiany

 

 

Partnerstwo Dorzecze Słupi

serdecznie zaprasza przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych oraz podmiotów gospodarczych

na Lokalne Forum Liderów Zmiany

Termin: 11 kwietnia (sobota) 2015 r., godz. 10.00

Miejsce: Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu (ul. Szkolna 4, Tuchomie)

 

Na Forum zostaną zaprezentowane wyniki uspołecznionej diagnozy obszaru Partnerstwa Dorzecze Słupi przygotowane przez uczestników cyklu warsztatów „Liderzy Zmiany”, które zostaną wykorzystane do przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi na lata 2016-2022.

 

Moderatorami Forum będą: dr Agnieszka Rosińska i dr Ryszard Zarudzki

W programie:

 • godz. 10.00 – 11.30 – Prezentacja diagnozy obszaru LGD Partnerstwo Dorzecze Słupi opracowanej przez Liderów Zmiany  –  prezentacja wniosków i rekomendacji dla obszaru realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju  w nowym okresie programowania na lata 2016 -2022
 • godz. 11.30 – 12.00 – serwis kawowy
 • godz. 12.00 – 12.45 – Prezentacja wyników badań dotyczących stanu kapitału społecznego na obszarze realizacji LSR w okresie 2009 – 2015 – Wojciech Knieć i Wojciech Goszczyński, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – wnioski i rekomendacje na nowy okres programowania
 • godz. 12.45 – 13.30 – Przygotowanie do wyborów delegatów LGD Partnerstwo Dorzecze Słupi – wypracowanie sylwetki delegata
 • godz. 13.30 – lunch
 • godz. 14.00 – 15.00 – Kawiarenki dyskusyjne – część warsztatowa, rekomendacje uczestników dotyczące kierunków rozwoju obszaru i zasad działania LGD Partnerstwo Dorzecze Słupi w nowym okresie programowania.

 

Prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w Forum drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefoniczną nr tel.: 59 813 22 00.

 

 

Przekaż nam 1% a pieniądze trafią do wskazanej przez Ciebie organizacji w Twojej okolicy

Trwa właśnie kolejny okres rozliczeniowy, więc przypominamy, że w ramach składanego corocznie PITa możemy przeznaczyć swój 1% podatku na dowolny, wybrany przez siebie cel. Podobnie jak w latach ubiegłych zachęcamy, by wspomóc organizacje działające w Waszej okolicy dzięki Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi, posiadającej status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Krok po kroku przez ten proces poprowadzi Was zamieszczona tutaj ulotka.

Zachęcamy także do obejrzenia krótkiego filmiku prezentującego Uczniowski Klub Sportowy z Dębnicy Kaszubskiej, który skorzystał z takiej pomocy. Zobaczcie na co przeznaczyli zebrane w ten sposób środki finansowe.

Więcej…
 

Liderzy Zmiany

Zarząd Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi zaprasza liderów lokalnych do współpracy

w charakterze Liderów Zmiany

Liderzy Zmiany to osoby, których poszukujemy – czyli liderzy lokalni, zaangażowani w pracę społeczną, którzy znają środowisko w którym działają, posiadają sieć kontaktów i dobrze orientują się jakie są potrzeby mieszkańców. Liderzy Zmiany to osoby, które chcą współpracować z Partnerstwem Dorzecze Słupi we wprowadzaniu pozytywnych zmian i poświęcą swój czas na aktywizację i animowanie społeczności lokalnych.

 

Udział w projekcie może być:

 • możliwością zdobycia nowych doświadczeń,
 • sposobem na bliższe poznanie ciekawych, zaangażowanych osób,
 • ciekawą przygodą,
 • okazją do poznania i przećwiczenia praktycznych metod diagnozowania swojego środowiska i pracy na jego  rzecz.

 

Więcej…
 

Przypominamy o konieczności składania ankiet monitorujących dla odnowy wsi oraz małych projektów

Szanowni Państwo,
Przypominamy, że zgodnie z umową przyznania pomocy, Beneficjent zobowiązuje się złożyć do siedziby Samorządu Województwa, w którym została zawarta umowa, wypełniony formularz ankiety monitorującej, której aktualny wzór jest dostępny na stronie internetowej Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego – aktualności:
1) w terminie do 31 stycznia drugiego roku kalendarzowego liczonego od roku otrzymania płatności ostatecznej (dotyczy osób fizycznych);
2) w terminie do 30 dni roboczych po zakończeniu roku obrotowego następującego po roku obrotowym, w którym otrzymana została płatność ostateczna (dotyczy osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej).

Dodatkowe informacje na temat wyliczania terminów złożenia ankiet oraz wypełniania ww. dokumentów znajdziecie Państwo w Instrukcji do ankiety.

 

Mobilne wersje gry "Partnerstwo w Dorzeczu Słupi"

Miło nam poinformować, że już każdy zainteresowany może zagrać w grę "Partnerstwo w Dorzeczu Słupi", zarówno ściągając ją na własne urządzenie np. komputer, jak i grając online.

Grać można także na facebook'u. Na razie prezentujemy grę na facebooka, w którą może grać jedna osoba, ale wkrótce będziecie mogli zagrać także ze znajomymi.

Link do gry online:

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.todesign.pds

Link do gry na facebook'u:

https://apps.facebook.com/partnerstwoslupi/


Gra do ściągnięcia

 

Zielona firma - szkolenia i doradztwo z zakresu rozwiązań proekologicznych

WSB, wychodząc na przeciw wymogom Unii Europejskiej, realizuje projekty, które pozwolą ograniczyć straty wynikające z nieprzestrzegania przepisów. Brak wiedzy MMŚP z zakresu środowiska nie pozwala wykorzystać szans, jakie daje prowadzenie eko firmy.

Celem projektu jest przygotowanie MMŚP do wdrażania rozwiązań proekologicznych, oraz zwiększenie wiedzy i umiejętności pracowników w zakresie działań proekologicznych.

W ramach projektu, zupełnie bezpłatnie oferujmy kompleksowe wsparcie dla MMŚPw zakresie wdrażania rozwiązań proekologicznych.

Projekt skierowany jest do 220 MMŚP i ich 264 pracowników w wieku powyżej 18 lat z wykształceniem podstawowym, zawodowym, średnim lub wyższym.

Projekt realizowany jest w trzech etapach:

1. Analiza potrzeb MMŚP

2. Szkolenia

3 . Doradztwo

Więcej…
 


Strona 2 z 38