Partnerstwo Dorzecza Słupi _v

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home AKTUALNOŚCI
Aktualności

Jarmark pełen rozmaitości

Ósmy Jarmark Pomorski przygotowywany przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi i Bytowskie Centrum Kultury odbył się pod hasłem „Rękodzieło”.

W minioną sobotę 9 sierpnia na zamkowej scenie od godz. 14.00 prezentowały się podmioty, organizacje pozarządowe i samorządy działające na obszarze partnerstwa, które otrzymały dofinansowanie na projekty w ramach działania „Małe projekty” oraz „Odnowa i rozwój wsi”. Mogliśmy zobaczyć i posłuchać sygnalistów ze Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie, które otrzymało dofinansowanie z Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi w wysokości 29 225,89 zł na projekt pt. „Muzyka myśliwska jako sieciowy produkt turystyczny łączący pokolenia”. Kolejny podmiotem prezentującym się podczas VIII Jarmarku Pomorskiego było Centrum Szkoleń Specjalistycznych „OPERATOR” Konrada Morawskiego, które otrzymało dofinansowanie z Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi w wysokości 32 078,59 zł na projekt pt. „Zakup innowacyjnego sprzętu wodniackiego dla Centrum Szkoleń Specjalistycznych OPERATOR”. Następnie swój projekt zaprezentowało Stowarzyszenie Miłośnicy Gminy Tuchomie, które otrzymało dofinansowanie w wysokości 25 153, 60 zł na „Regiment kaszubski, czyli odtworzenie piechoty kaszubskiej”. Projekty, które otrzymały dofinansowanie z Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi zaprezentował również Ryszard Sylka Burmistrz Bytowa tj.: „Budowa Skateparku w miejscowości Świątkowo gmina Bytów” dofinansowanie w wysokości 160 000,00 zł oraz „Budowa zielonej siłowni na bytowskiej ścieżce zdrowia” dofinansowanie w wysokości 25 000,00 zł.

Więcej…
 

Konkurs "Pochwal się projektem"

Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi zaprasza do udziału w konkursie pn. „Pochwal się projektem” konkurs jest skierowany do mieszkańców obszaru PDS, którzy realizowali projekty w ramach wdrażania LSR.

Konkurs ma na celu promowanie oraz przekazywanie mieszkańcom informacji o zrealizowanych projektach. Zgłoszone prace do konkursu mogą mieć formę filmu, prezentacji, zdjęć lub reportażu. Pracę można zgłaszać w trzech kategoriach:

 1. Człowiek – zgłaszanie materiałów, które opowiedzą o osobach zaangażowanych w realizację konkretnego projektu,
 2. Miejsce – przedstawienie zmian jakie zaszły w miejscowościach, w których zostały zrealizowane projekty,
 3. Motyw – lokalne wydarzenie, które przeciągnęło mieszkańców oraz lokalnych twórców (np. festyny).

Do wygrania nagrody rzeczowe o łącznej wartości 3.000,00 zł.

 

Więcej…
 

Szkolenie z zasad realizacji oraz rozliczania „Małych projektów” - podsumowanie

W dniu 1 sierpnia 2014 r. w Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu odbyło się szkolenie dla wszystkich projektodawców w ramach działania „Małe projekty”. Celem szkolenia była pomoc beneficjentom „Małych projektów” w realizacji projektu i prawidłowym wypełnieniu wszelkich zobowiązań wynikających z zawartej umowy o dofinansowanie, zasad rozliczania oraz sprawozdawczości.

Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi zapewniła uczestnikom szkolenia trenera, materiały szkoleniowe oraz poczęstunek. Koszty szkolenia sfinansowane zostały z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Więcej…
 

Zapraszamy na VIII Jarmark Pomorski

W sobotę 9 sierpnia 2014 r. na bytowskim zamku odbędzie się VIII Jarmark Pomorski współorganizowany przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi i Bytowskie Centrum Kultury. Przez cały dzień będzie można odwiedzać kramy prezentujące dorobek kulturowy i kulinarny naszego regionu oraz zapoznać się z ofertami turystycznymi obszaru Partnerstwa Dorzecza Słupi. Będą występy artystyczne, pokazy rycerskie, warsztaty ceramiczne, tkackie, czerpania papieru, konkurs kulinarny „Kuchnia Dorzecza Słupi” oraz promocja Szlaku Kulinarnego Pomorza wraz z degustacją. Dla dzieci przygotowano zabawy animacyjne i inne atrakcje. Jednym z punktów programu będzie także prezentacja projektów Partnerstwa Dorzecze Słupi.


O 19:30 zaplanowano koncert zespołu DIKANDA, następnie o godz. 21:00 wystąpi INDIOS BRAVOS. Bezpośrednio po koncercie na bytowskim rynku zaprezentuje się Teatr Młodych Gotów z Czarnej Dąbrówki w przedstawieniu „Mój Remus”. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Więcej…
 

Aktywna niedziela z VII Biegiem Ulicznym "Tuchomska Pętla"

Już w tę niedzielę (03.08.2014 r. godz. 16:00) w Tuchomiu odbędzie się już siódma edycja Biegu Ulicznego Tuchomska Pętla. Impreza ta współfinansowana jest z budżetu Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi przeznaczonego na Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w ramach tzw. Małych projektów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzaniu. Szczegóły dotyczące imprezy -> Kalendarz wydarzeń Gminy Tuchomie

 

"Kuchnia Dorzecza Słupi" - OSTATNI DZIEŃ ZGŁOSZEŃ!

Zapraszamy mieszkańców Partnerstwa Dorzecze Słupi (Borzytuchom, Bytów, Cewice, Czarna Dąbrówka, Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kępice, Kołczygłowy, Kobylnica, Parchowo, Postomino, Potęgowo, Sławno, Słupsk, Smołdzino, Studzienice, Tuchomie, Ustka) do udziału w Konkursie kulinarnym „Kuchnia Dorzecza Słupi”, który odbędzie się dn. 09 sierpnia 2014 r. /sobota/ na dziedzińcu bytowskiego zamku o godz. 15.00. Ogłoszony konkurs obejmuje dwie kategorie konkursowe: potrawa oraz nalewka.

Konkurs odbędzie się podczas VIII Jarmarku Pomorskiego organizowanego przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi oraz Bytowskie Centrum Kultury w Bytowie.

Celem konkursu jest promocja kuchni regionalnej i tradycyjnej z terenu Dorzecza Słupi. Dla uczestników konkursu zapewniamy miejsce do zaprezentowania potrawy i/lub nalewki. Zgłaszane potrawy/nalewki powinny być gotowe do spożycia.

Każda potrawa lub nalewka zostanie oceniona przez Jury w następujących kategoriach:

 • smak potrawy/nalewki
 • wygląd potrawy/nalewki
 • związek z lokalnymi tradycjami Dorzecza Słupi
 • oryginalność
 • nazwa.

 

Laureaci konkursu w kategorii potrawa oraz nalewka, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów otrzymają nagrody rzeczowe: sprzęt AGD, RTV, komputerowy lub turystyczny. Organizatorzy przewidują również nagrody - wyróżnienia dla wszystkich uczestników konkursu. Pula nagród wynosi 4.000,00 zł.

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania

 

Zgłoszenia winny być przesyłane na adres organizatora konkursu do 28 lipca br.:

Bytowskie Centrum Kultury

ul. Zamkowa 2, 77-100 Bytów

e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel.: 59 822 55 12, 59 81 32 201 lub tel./fax 59 822 25 44, 59 81 32 200

 

Weź udział w konkursach Gminnego Centrum Kultury w Cewicach

Gminne Centrum Kultury w Cewicach zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym "Leśne rarytasy - koszyk na leśną polanę" oraz konkursie fotograficznym "Tropem przyrody - czyli mieszkańcy okolicznych lasów".

Konkursy odbywają się w ramach realizacji projektu pt. "Cewickie lasy - relaks i leśne rarytasy - integracja społeczności Partnerstwa Dorzecze Słupi poprzez organizację trzeciego festynu rodzinnego", który został dofinansowany z budżetu Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas festynu rodzinnego pt. "Cewickie lasy - relaks i leśne rarytasy", który odbędzie się 17 sierpnia w Cewicach.

Termin nadsyłania zgłoszeń na oba konkursy mija 8 sierpnia 2014 r.

Informacje uzyskać można również w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach. Osobą wyznaczoną jest Pani Katarzyna Mielewczyk, tel. 59 86 11 490, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dowiedz się więcej o konkursach z REGULAMINÓW:

 

Wykorzystaj swoją kreatywność i nadaj nazwę naszej grze!

Wykaż się kreatywnością i wymyśl nazwę dla edukacyjnej gry - planszowej i elektronicznej - tworzonej przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi!

Rusza konkurs na nazwę edukacyjnej gry – której nazwę możesz wymyślić Ty!

Termin konkursu: 16.07.2014 – 1.08.2014 r.

Więcej…
 

Dodatkowe środki dla BCK z PDS

8 lipca Bytowskie Centrum Kultury podpisało w Gdańsku umowę przyznania dofinansowania na projekt z zakresu małych projektów Leader w ramach PROW 2007 – 2013 pn. Zakup wyposażenia dla grupy Teatr Zamkowa 2. Całkowita wartość projektu wynosi 23.885,78 zł, a kwota dofinansowania 15.535,46 zł. W ramach projektu zostanie zakupy specjalistyczny sprzęt oświetleniowy teatralny i elementy nagłośnienia oraz zostanie stworzony i oznakowany szlak kulturowy na bazie obiektów/miejsc, w których działają grupy teatralne lub odbywają się niecodzinne inicjatywy teatralno-artystyczne. Szlak teatralny będzie obejmował: Tuchomie, Bytów, Jasień i Czarną Dąbrówkę.

Więcej…
 

Kaszubski Triathlon

 

 

Pierwsza wersja zaktualizowanych dokumentów rowerowych – I konsultacje elektroniczne

W związku z aktualizacją dokumentacji rowerowej poniżej przedstawiamy aktualizowane dokumenty z naniesionymi poprawkami – uwagami Państwa po pierwszym spotkaniu konsultacyjnym w Słupsku, dostosowaniem dokumentów do obowiązującego stanu prawnego oraz z częściową korektą przebiegu szlaku Ustka – Słupsk – Bytów – Sominy.

Zachęcamy Państwa do przejrzenia dokumentów i przesyłaniu swoich uwag. Uwagi należy przesyłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , do dnia 25 lipca br.

Więcej…
 


Strona 2 z 34